Versailles

pariz-bg-header-title.png
     
         
 
 

Versailles

 

Stavba vysněného zámku Ludvíka XIV. trvala téměř po celý jeho život. Versailles představovalo nekonečnou sílu jeho moci, bylo jeho pýchou a chloubou. Honosný komplex budov s rozlehlými zahradami je ideální jako celodenní výlet. Na dlouhé příjezdové cestě vítá návštěvníky socha Ludvíka na koni. Plocha před zlatými branami je určena turistickým autobusům, které ji většinou zaplní již během dopoledne. Proto se doporučuje vyrazit na výlet již brzy ráno, abyste se úspěšně vyhnuli dlouhým poledním frontám, které jsou ve Versailles na denním pořádku. Uvnitř jsou k prohlédnutí všechny královy přepychové komnaty a další zajímavé místnosti. V parku najdete malebné fontánky, cesty lemují perfektně zastřižené keře. Přibližně v polovině parku je obrovské jezírko, kde se konají hudební pořady a světelné show.

          
Foto 1 - Tom Bricker, Foto 2 - Dennis Jarvis, Foto 3 - jean-marc

Ceny vstupenek (uvedené ceny jsou orientační a platí pouze pro vstup do paláce, pro aktuální ceník navštivte oficiální stránky)

Dospělí (od 25 let) Do 26 let Zvýhodněné
€15.00 zdarma €13.00

 

Versailles leží asi 20 km od centra Paříže. K paláci se dostanete vlakem (nutno zakoupit jízdenku do Paris - Versailles Rive Gauche, jízdenka T+ se na tuto trasu nevztahuje). Další možností je specializovaná autobusová linka Versailles Express, která jezdí 2x denně od Eiffelovy věže, v 8:00 (zpět ve 12:30) a 14:00 (zpět v 18:00). Pokud máte půjčený automobil, dostanete se k zámku po silnici A13 a sjedete na exitu Versailles Centre. 

Sestavte si vlastní zájezd do Paříže!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje