Poznávací zájezdy Paříž | Dovolená v Paříži

pariz-bg-header-title.png
     
         

Zájezdy do Paříže

 

Do Paříže jezdí turisté z nejrůznějších důvodů. Pro většinu cestovatelů je tato francouzská metropole symbolem módy a elegance. Paříž nabízí světoznámé památky a budovy historické i novodobé. Záleží pouze na Vás jak dlouhý čas v Paříži strávíte, délce vašeho pobytu byste měli přizpůsobit i svůj program. V rámci zájezdu do Paříže se většina cestovní kanceláří i individuálních turistů zaměřuje především na známá místa jako je Eiffelova věž, Katedrála Notre Dame, Vítězný oblouk nebo Muzeum v Louvru. Můžete se ponořit do kouzelné atmosféry jednotlivých čtvrtí, nebo vyrazit na nákupy. Jestliže nebudete chtít trávit celý pobyt v Paříži, určitě zajeďte do Versailles. V zámku a jeho zahradách se můžete procházet celý den jako francouzský král či královna. Dětem určitě uděláte radost výletem do Disneylandu.

Nejlevnější zájezdy do Paříže

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Paříže!

 

 
 

Doprava v Paříži

 

Pod Paříží jezdí metro po 14 trasách, které jsou barevně odlišeny a označeny čísly, je nutné si vždy předem zjistit, kterým směrem jedete, protože nástupiště jsou oddělená. Pokud pojedete na letiště nebo na předměstí Paříže určitě využijete RER. Je to obdoba metra, v centru jezdí pod zemí a na předměstí nad zemí, má 5 linek, které se dále rozvětvují a jsou označené písmeny. Tramvaje jezdí pouze po 4 trasách, zato autobusy po více než 200 linkách. Funguje zde také systém půjčování městských kol, kdy si za poplatek na jednom z početných cykloparkovišť kolo půjčíte a na jiném vrátíte.

          

Jak se dostat do Paříže

 

Pokud si nevyberete zájezd od cestovní kanceláře, máte několik dalších možností, jak se do hlavního města Francie dostat. Samozřejmě můžete jet vlastním autem po dálnici D5, která se v Německu mění na A6 a vede přes Norimberk, ve Francii po dálnici A4, ta vás pak doveze přímo do Paříže, bez zastávek bude cesta z Prahy trvat přibližně 10 - 12 hodin. Jako vždy má cesta vlastním automobilem mnohé výhody a nevýhody. Nevýhodu časové náročnosti vyrovnává možnost zvolit si zajímavou trasu spojenou s návštěvou dalších měst a zajímavostí, navíc jste po celou dobu cesty pány svého času.

V případě, že si chcete po cestě odpočinout, nebo se naučit pár francouzských slovíček a frází, vyberte si některého z mezinárodních dopravců. Můžete si zvolit ekologickou železniční dopravu. Z Prahy do Paříže trvá nejrychlejší spojení 11 hodin, vyzkoušíte si cestu slavným francouzským rychlovlakem TGV, budete však muset minimálně dvakrát přesedat. Autobusem se přímým spojem z Prahy do Paříže dostanete za 14 hodin. Letadlem tuto trasu na letiště Charles de Gaule zvládnete za necelé dvě hodiny (na letiště Orly přímý spoj nelétá) a můžete si vybrat z opravdu rozmanitých cenových kategorií od různých dopravců. Skvělý výběr letenek od všech hlavních dopravců, včetně nízkonákladových, nalezenete na letenky.travel.cz.

V případě, že máte opravdu sportovního ducha, můžete celou cestu podniknout na kole po cyklostezce Praha - Paříž, která vede po Zlaté stezce - středověké obchodní stezce.

Noční život v Paříži

 

Každý si přirozeně přeje příjemný den zakončit jiným způsobem. Někdo dá přednost chutné restauraci a procházce poMontmartru, jiný raději vyrazí do baru nebo na nějakou z místních diskoték. Ale být v Paříži a nenavštívit kabaret - to by se pomalu mohlo považovat za hřích. Některé kabarety by se daly v Paříži označit za značně letité – světoznámý Moulin Rouge oslavil v roce 2010 již stodvacet let. Představí se vám tradiční revue s typickým francouzským kankánem, který jinde nenajdete. Mezi další zábavní podniky podobného ražení patří například Michou, vtipná show pro transvestity nebo Lido, kde se tamější představení řadí k nejlepším svého druhu. Vyražte do kabaretu a nechce se překvapit!

Lidé v Paříži

 

Paříž je obrovská metropole, kde se den co den míjí tisíce různých kultur a národů. Turistika dosáhla ohromného rozmachu – za rok sem přichází v průměru jedenáct milionů návštěvníků. Nejčastěji sem přijíždějí turisté ze sousedního Německa. Co se jednotlivých kultur týče, hojně zde pobývají Číňané, Alžířané, Indové a černoši, dále pak přistěhovalci a Francouzi z různých koutů země. Proto jen málokdy máte možnost natrefit na opravdového Pařížana.

Ruch v ulicích je neuvěřitelně živý. Skoro žádné náměstí není opuštěné, všude hraje hudba, lidé tancují a zpívají, parky jsou věčně plné. Zdejší lidé si jednoduše umí ozvláštnit každou chvíli svého života něčím uměleckým. Společnost cestujícím dělají na stanicích metra tuláci – clochards, kteří zpříjemňují cestování hrou na flétnu nebo kytaru. Pařížané se rádi vyjadřují duchaplně a vtipně, nicméně nebojte se je oslovit, rádi Vám pomohou a přinejmenším se alespoň dobře pobavíte.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Paris

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje