Ubytování v Paříži | Stravování v Paříži

pariz-bg-header-title.png
     
         

Vyberte si typ ubytování podle Vašich představ

 

Ubytování v Paříži

 

Paříž nabízí bezpočet hotelů všech cenových kategorií pro všechny turisty, od nejnáročnějších, přes rodiny s dětmi, až po studenty a baťůžkáře. I v luxusních hotelích na Vás bude dýchat kouzelná atmosféra Paříže, kterou ještě umocníte posezením v jedné z kaváren.

Nabídka ubytování v Paříži je velice rozmanitá. Z přibližně 1500 pařížských hotelů je obtížné vybrat si ten pravý. Přejete-li si bydlet ve vysněném hotelu podobajícímu se pohádkovému zámku, pak doporučujeme nejžádanější  hotely situované na levém břehu Seiny a v Latinské čtvrti. Jsou to hotely cenové kategorie A. L’Hotel  je znám svým překrásným mramorovým interiérem, zastavují se zde i hvězdy, v minulosti však byl skromným hotýlkem, ve kterém žil a zemřel spisovatel Oscar Wilde. Hotelem cenové skupiny B je například hotel Esmeralda, který se nachází ve středověkém domě, jehož všechna okna mají monumentální výhled na řeku a na katedrálu Notre-Dame. Těm kteří upřednostňují téměř domácí pohodu a teplo rodinného krbu, doporučujeme apartmány, oddělená studia a malé byty, samozřejmě bez stravování. Skupiny studentů si přijdou na své v mládežnických ubytovnách, hostelech, penzionech a jednotlivých studentských kolejích, které poskytují studentům do 26 let značné slevy na některou ze studentských mezinárodních karet.

Kvalita jakéhokoli ubytování v Paříži je poměrně vysoká. Podle jednotlivých cenových kategorií se rozlišují noclehy s a bez stravování (snídaně a večeře - polopenze) nebo jen snídaně, případně s a bez sociálního zařízení.

Sestavte si vlastní zájezd do Paříže!

 

 
 

Rezervace ubytování v Londýně

 

Na stránce hotely.travel.cz si můžete vybrat z velmi široké nabídky hotelů, motelů, hostelů, apartmánů nebo penzionů B&B za nejlepší ceny na konkretní termín. U všech typů ubytování ihned vidíte aktuální dostupnost pro Vámi vybrané datum. Hotel si můžete okamžitě online zarezervovat a platbu u většiny ubytovacích zařízení provedete až na místě.

          

Stravování v Paříži

 

Snídaně v hotelích jsou střídmé. Z nápojů je většinou k dispozici pomerančový či jablečný džus, voda, dále pak bílá káva, čaj nebo horká čokoláda, bílý chléb (pro Pařížany tolik oblíbená bageta) s marmeládou, máslem či medem. Něco víc v podobě párků, fazolí či vajíček je jen za příplatek. Jiné je tomu však v hotelích vyšší kvality, kde je nabídka podstatně širší. Pokud jste ubytováni v penzionu bez ranní stravy není od věci navštívit některou z kavárniček a vychutnat si nejen brzkou procházku městem, ale především vychutnat si křupavou bagetu nad šálkem lahodné kávy. Jednoduše – není nad pařížskou atmosféru.

Není železným pravidlem, že v nejluxusnějších restauracích se člověk i nejlépe nají, a proto když Vás přepadne hlad, nebojte se zamířit do menších podniků jako jsou bistra a brasserie. Existují tzv. obchody pro kolemjdoucí, kde můžete ochutnat nejrůznější drobné pochoutky od obložených chlebíčků po čokoládové zákusky a sladké pečivo, posedět si nad šálkem kávy či zadumat u hrnečku čaje. Tyto podniky se nazývají patisserie. Na druhou stranu pokud toužíte po rychlém občerstvení, jsou přímo ideální Creperiés a Salons du Thé, kde vám nabídnou více než 30 druhů slaných a sladkých palačinek na mnoho způsobů a v čajových saloncích si můžete posedět dle libosti, jak dlouho jen budete chtít. Již zmíněné brasserie jsou zlatým středem mezi restauracemi a bistry, tedy něco jako pivnice, kde je k dostání polední menu za příjemnou cenu. Proto také patří k nejnavštěvovanějším. Za zmínku stojí určitě Brasserie Le Vaudeville, která je umístěna v sále ve stylu Art-deco a scházejí se zde novináři a lidé z burzy. Spropitné je individuální záležitostí, většinou se však nechává pár drobných (až do 10% z ceny).

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje