Počasí Paříž | Aktuální předpověď počasí v Paříži

pariz-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Paříži

 

V Paříži je mírné podnebí a počasí zde je příjemné, podobné tomu našemu. Stejně jako příroda i Paříž se na jaře probouzí po zimním spánku. Jaro do Paříže přichází později než k nám, většinou v dubnu. Ne nadarmo na jaře do Paříže míří nejvíce turistů. Paříž je touto dobou krásná, plná koncertů a veletrhů. Léto v Paříži bývá horké, ale snesitelně. Léto začíná French Tennis Open a pokračuje velkolepou vojenskou přehlídkou na Champs-Elysées 14. července k výročí dobytí Bastily. V srpnu je v Paříži nejtepleji, ale také nejdeštivěji.

Na podzim hrají pařížské parky všemi barvami. Romantickou atmosféru podzimní Paříže doplňuje promítání nových filmů a na premiérách na Champs-Elysées se objevují francouzské i hollywoodské hvězdy. Ani v zimě pařížský život neutichá, je to období festivalů jazzu a tance. Slunce v zimě na Paříž často nesvítí a ani sníh zde často nepadá.

Last minute zájezdy do Paříže do 10 000 Kč

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Paříži

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Paříži během roku. Průměrná teplota v Paříži se během roku většinou pohybuje mezi 1 °C a 25 °C a jen výjimečně se dostane pod -5 °C nebo přes 31 °C.

 Jaro v Paříži

Na jaře, podobně jako jinde v Evropě, v Paříži zima přenechává místo vyšším teplotám a delším dnům. Na stromech se po dlouhé době zelenají listy a začínají rašit květy všech barev. V březnu teploty opět rostou do dvouciferných čísel, ačkoli večery a rána mohou být stále poměrně chladná. Po půli května už se počasí mnohdy velmi podobá letnímu. Začátek jara je dlouhodobě srážkově nejchudší z celého roku.

 Léto v Paříži

Léto je v Paříži obvykle horké s občasnými vlnami veder. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty běžně pohybují kolem 25 °C. Občas teploty překročí i 30 °C, což může být pro mnohé turisty při poznávání města nepříjemné. Výhodou tohoto teplého letního počasí je, že se město k večeru probouzí k životu a vy si můžete užít skvělou večeři nebo výtečné víno venku i uprostřed noci.

 Podzim v Paříži

Podzim je v Paříži obdobím změn. V srpnu je přes den stále teplo, ale ke konci měsíce už se začíná rychle ochlazovat. V říjnu jsou nejvyšší průměrné teploty kolem 15 °C, v listopadu už jen kolem 10 °C. Noční teploty klesají do jednociferných čísel už v září a říjnu. Na začátku podzimu většinou slunce ještě svítí nadprůměrně, v listopadu už se však setkáte spíše se šedivou oblohou. Podzim je však v Paříži každopádně nádherný, barevný, fotogenický a hlavně se vyhnete největším davům. Srážek se bát nemusíte, ty jsou zde na pozdzim přibližně ve stejné míře jako v kterékoliv jiné roční období. 

 Zima v Paříži

Zimy jsou v Paříži poměrně chladné. Nejchladnějším měsícem je leden s nejvyššími teplotami kolem 6 °C a nejnižšími kolem 1 °C. Prosinec a únor jsou jen nepatrně teplejší. Teploty občas spadnou pod bod mrazu, ale málokdy se tam udrží po celý den. Dlouhodobější sníh je v poslední letech v Paříži spíše výjimkou, ale když už napadne, je to opravdová pohádka.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Paris

Aktualizováno 13/03/2016 01:00skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje